Julita Majewska

Julita Majewska

Instructor Yoga

Jestem absolwentką wydziału Melioracji i inżynierii środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Zaraz po studiach trafiłam do Fundacji – Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego Rozwoju. W ramach pracy w Fundacji uczestniczyłam w projekcie Jeżowóz, w którym prowadziłam mobile warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące edukacji ekologicznej na obszarze wielkopolski. Na co dzień pracuję w biurze.

Z aktywnością fizyczną mam odczynienia już od liceum gdzie rozpoczęłam swoją przygodę ze sztuką walki jaką jest aikido. To tam po raz pierwszy zetknęłam się samodyscypliną i dystansem do siebie oraz kulturą i filozofią wschodu. Na studiach zaczęłam eksperymentować z fitnessem i jego różnymi formami, aż odnalazłam jogę ( a może bardziej to joga odnalazła mnie).

Przez ponad pięć lat praktykowałam pod okiem Magdy Kostuś, która wzbudziła we mnie miłość do jogi, a od około 1,5 roku praktykuję również z innymi nauczycielami pogłębiając tym samym własny rozwój fizyczny ale również psychiczny. Jest to dla mnie podróż na całe życie.

Ukończyłam kursy: stretchnig z analiza ruchu, zdrowy kręgosłup, joga – ćwiczenia psychofizyczne i IFFA Vinyasa Power Yoga Basic oraz uczestniczyłam w wielu warsztatach związany z anatomią jogi w praktyce ze szczególnym uwzględnieniem kolan, stawów barkowych oraz kręgosłupa, warsztaty stania na głowie, warsztaty dotyczące relaksacji oraz wielu innych związanych z płynnością ruchu w jodze.

Jednakże nie poprzestałam na praktyce jogi a przygoda z fitnessem przeobraziła się w pasję do crossfit oraz dancehall. Praktykując, trenując, czy też tańcząc staram się zawsze pamiętać o słowach Rodney Yee „Miejsca w których napotykasz największy opór są płaszczyznami w których odnajdziesz największe wyzwolenie”, które pomagają mi ciągłym rozwoju.

ZAJĘCIA

Nasze ciało to jedna wielka machina, która aby działać sprawnie musi zachować zdolność do wykonywania płynnego ruchu w pełnym zakresie ruchomości. Podczas treningu wzrasta napięcie w pracujących mięśniach i na skutek zmian biochemicznych skracają one swoją długość. Aby tkanka mięśniowa mogła być gotowa do dalszej pracy musi powrócić do swojej optymalnej długości. Im krótszy mięsień tym więcej napięcia, które powoduje dolegliwości bólowe oraz może prowadzić do gorszego ukrwienia mięśni oraz tworzenia się zrostów skutkujących redukcją siły i wydajności jego pracy. Dlatego podczas zajęć stretching pracujemy nad utrzymaniem w optymalnej formie nasz organizm i system mięśniowo powięziowy

Na zajęciach wykorzystujemy proste asany z klasycznej jogi, techniki rozciągania związane z przeczekiwaniem napięcia, metody relaksacyjne, elementy masażu oraz wizualizacje. Pracujemy indywidualne, z drugą osobą ale również z wykorzystaniem sprzętu dostępnego na sali. Zajęcia mają pomóc nam się cieszyć z większej elastyczności ciała i swobody ruchu. Wszystko po to by następnego dnia w pełni sił zdobywać świat.